Разложите на множители:

-6a^2+12ac-6c^2

5a-5y+ca-cy

+2
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 13:37
    0
    -6a^2+12ac-6c^2=-6 (a^2-2ac+c^2) = - 6 (a-c) ^2

    5a-5y+ca-cy=5 (a-y) + c (a-y) = (a-y) (5+c)