разложите на множители многочлен:

9c^2d^2-6c^2d-36cd^3+24cd^2

+1
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 09:06
    0
    9c²d²-6c²d-36cd³+24cd² = (9c²d²-6c²d) - (36cd³-24cd²) = 3c²d (3d-2) - 12cd² (3d-2) =

    = (3d-2) (3c²d-12cd²) = 3cd (c-4d) (3d-2).