Разложите на множители:

а) 5 а+5b+с (а+b) б) а^3+а^2-9 а-9 в) 9b^2 - (b+3) ^2.

+1
Ответы (1)
  1. 24 июня, 14:29
    0
    А) 5 а+5b+с (а+b) = 5 (a+b) + c (a+b) = (5+c) (a+b)

    б) а^3+а^2-9 а-9 = (a^3+a^2) - (9a+9) = a^2 (a+1) - 9 (a+1) = (a-3) (a+3) (a+1)

    в) 9b^2 - (b+3) ^2. = (3b-b-3) (3b+b+3) = (2b-3) (4b+3)