Разложите на множители: а) 16y2 (в квадрате) - 0,25 = ...

б) a2 (в квадрате) + 10ab + 25b2 (в квадрате) = ...

+2
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 14:37
    0
    а) 16y²-0,25 = (4y-0.5) (4y+0.5)

    б) a² + 10ab + 25b² = (a+5b) (a+5b)