Решите Уравнение 2cos^2x+cosx-6=0

+5
Ответы (1)
  1. 6 октября, 23:27
    0
    2cos^2x+cosx-6=0

    cosx=t

    2t^2+t-6=0

    D=1+4*6*2=49

    t=6/4=3/2⇒ не яв-ся реш.

    t=-8/4=-2⇒ не яв-ся реш.

    t∈[-1; 1]

    ответ: нет реш.