Разложите на множители:

1) 4x^2 - 20xy + 25y2 - 2x + 5y

2) 9x^2 - 42xy + 49y2 + 6x - 14y

3) x^2 - 9y^2 + 30yz - 25z^2

4) 81x^2 - 4y^2 + 24yz - 36z^2

+1
Ответы (1)
  1. 13 сентября, 15:29
    0
    1) ... = (2x-5y) ^2 - (2x-5y) = (2x-5y) (2x-5y-1)

    2) ... = (3x-7y) ^2+2 (3x-7y) = (3x-7y) (3x-7y+2)

    3) ... = x^2 - (3y-5z) ^2 = (x-3y+5z) (x+3y-5z)

    4) ... = 81x^2 - (2y+6z) ^2 = (9x-2y-6z) (9x+2y+6z)