Разложите многочлен на множители. а) 4 с (4 с-1) - 3 (4 с-1) в квадрате. б) (а+2) в кубе - 4 а (а+2)

+5
Ответы (1)
  1. 10 октября, 15:44
    0
    а) 4 с (4 с-1) - 3 (4 с-1) ^2=16c^2-4c-48c^2+24c-3=-32c^2+20c-3 = (1-4c) * (8c-3)

    б) (а+2) ^3-4 а (а+2) = a^3+6a^2+12a+8-4a^2-8a=a^3+2a^2+4a+8 = (a+2) * (a^2+4)