Разложите на множители:

а) 2x^3-2xy^2-6x^2+6y^2

+4
Ответы (2)
  1. 31 декабря, 22:51
    0
    2x^2 (x-3) - 2y^2 (x-3) = (x-3) (2x^2-2y^2)
  2. 1 января, 00:59
    0
    2x^3-2xy^2-6x^2+6y^2 = - 2 * (x-3) * (y-x) * (y+x)