5 в 6 степени * 125 разделить на 25 в 4 степени

49 в 4 степени * на 7 в 5 степени разделить на 7 в 12 степени

вычислите

+2
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 04:06
    0
    5^6*125/25^4=5^6*5^3 / (5^2) ^4=5^9/5^8=5; 49^4*7^5/7^12 = (7^2) ^4*7^5/7^12=7^8*7^5/7^12=7^13/7^12=7.