Разложи на множители 5xy-40x-3y+24

+5
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 09:54
    0
    5xy-40x-3y+24=

    5x (y-8) - 3 (y-8) =

    (5x-3) (y-8)
  2. 17 апреля, 12:17
    0
    5xy-40x-3y+24 = (24-40x) + (-3y+5xy) = - 8 (3+5x) - y (3+5x) = (-y-8) (3+5x)