Разложите на множители:

1) 81 с^2-d^2+9c+d

2) 25-m^2-12mn-36n^2

+4
Ответы (1)
  1. 13 июля, 03:19
    0
    1) 81 с^2 - d^2 + 9c + d = (9c-d) (9c+d) + (9c+d) = (9c+d) (9c-d+1)

    2) 25 - m^2 - 12mn - 36n^2 = 25 - (m^2 + 12mn + 36n^2) = 25 - (m + 6n) ^2 = (5 - m - 6n) (5 + m + 6n)