Решить уравнение

a) 2x^2+4=0

b) 4x-5x^2=0

c) 2x^2+7x-4=0

+2
Ответы (1)
  1. 1 октября, 12:51
    0
    1) 2x²+4=0, ne imeet rešenie v R

    2) 4x-5x²=0, x (4-5x) = 0

    a) x=0

    b) 4-5x=0, 5x=4, x=4/5, x=0,8

    3) 2x²+7x-4=0, D=49+32=81,√D=√81=9

    x1 = (-7+9) / 4=2/4=1/2=0,5, x1=0,5

    x2 = (-7-9) / 4=-16/4=-4, x2=-4