Разложите на множетиле: 1) 27-а^3, 2) b^3+125, 3) 64m^3-1, 4) 8p^3+g^3

+2
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 14:58
    0
    1. 27 - a³ = (3 - a) (9 + 3a + a²)

    2. b³ + 125 = (b + 5) (b² - 5b + 25)

    3. 64m³ - 1 = (4m - 1) (16m² + 4m + 1)

    4. 8p³ + g³ = (2p + g) (4p² - 2pg + g²)