Разложите на множители:

2 а (х+у) + х+у

x (a-b) + a-b

3m (x+y) - x-y

+2
Ответы (2)
  1. 12 мая, 22:10
    0
    (x+y) * (2a+1) ;

    (a-b) * (x+1) ;

    3m * (x+y) - (x+y) = (x+y) * (3m-1) ;
  2. 12 мая, 22:23
    0
    2 а (х+у) + (х+у) = (х+у) (2 а+1)

    x (a-b) + (a-b) = (а-b) (х+1)

    3m (x+y) - (x+y) = (х+у) (3m-1)