Разложите на множители:

а) (a-2) ^2+4 (a-2) - 21

б) (3-y) ^2-2 (3-y) - 35

в) (1-x) ^2-6 (1-x) + 8

+4
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 17:21
    0
    А) (а-2+7) (а-2-3) = (а+5) (а-5)

    Б) (3-y-7) (3-y+5) = - (у+4) (8-y) = (y+4) (y-8)

    В) (1-х-2) (1-х-4) = (х+1) (х+3)