разложите на множетели квадратный трех член

(a в квадрате - 9 ac - 36 c в квадрате)

+1
Ответы (1)
  1. 21 августа, 13:02
    0
    a^2 - 9ac - 36c^2 = a^2 - 2*a * 4.5c + 20.25c^2 - 20.25c^2 - 36c^2 = a^2 - 9ac - + 20.25c^2 - 56.25c^2

    (a - 4.5c) ^2 - 56.25c^2 = (a - 4.5c - 7.5c) (a - 4.5c + 7.5c) = (a - 12c) (a + 3c)