Разложить на множител: a^2-16+b^2-2ab

+1
Ответы (2)
  1. 28 октября, 06:47
    0
    = (а^2 + b^2 - 2ab) - 16 = (a - b) ^2 - 4^2 = (a - b + 4) (a - b - 4)
  2. 28 октября, 07:37
    0
    А^2 - 16 + b^2 - 2ab = a^2 - 2ab + b^2 - 16 = (a - b) ^2 - 16 = (a - b - 4) (a - b + 4)