упростить: 1) (n+1) ! / (n-1) !

2) (n-4!) / (n-2) !

+4
Ответы (1)
  1. 20 июня, 02:11
    0
    1) (n+1) ! / (n-1) ! =

    n (n+1) (n-1) ! / (n-1) ! = n2+n, n2-это n в квадрате

    2) (n-4!) / (n-2) !=

    (n-4) ! / (n-2) (n-3) (n-4) ! = 1/n2-5n+6