Разложите на множители: 12a (a-b) - 6b (b-a)

+3
Ответы (1)
  1. 7 октября, 19:47
    0
    12a (a-b) - 6b (b-a) = 12a (a-b) + 6b (a-b) = (a-b) (12a+6b) = (a-b) * 6 (2a+b) =

    = 6 (a-b) (2a+b)