Разложите на множители: б) 2 а+а^2-b^2-2b

+2
Ответы (1)
  1. 29 февраля, 06:52
    0
    2 а+а² - b² - 2b=2 (a-b) + (a² - b²) = 2 (a-b) + (a-b) (a+b) = (a-b) (2+a+b)