Разложите на множители:

a^2b^2+2ab-c^2-8c-15

+2
Ответы (1)
  1. 30 января, 08:31
    0
    А^2b^2+2ab-c^2-8c-15 = (ab+1) ^2 - (c+4) ^2 = (ab+1-c-4) (ab+1+c+4) = (ab-c-3) (ab+c+5)