Разложи на множители xy2-x+x3y-x3=

+4
Ответы (2)
  1. 23 июля, 15:50
    0
    X (2y-1) + 3x (y-1) думаю так
  2. 23 июля, 16:45
    0
    Xy^2-x+x^3y-x^3=x (y^2-1) + x^3 (y-1) = x (y-1) (y+1) + x^3 (y-1) =

    x (y-1) (y+1+x^2)