Разложите на множители:

а) x+xy-xz;

б) x/2-9y/2+x-3y

+5
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 15:49
    0
    A) x (1+y-z)

    b) 0.5x - 4.5y + x - 3y = 1.5x - 7.5y = 1.5 (x-5y)