Упрастите (6/4²-9+1/3-у) •у²+6 у+9/5

+3
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 01:03
    0
    = (6 / (у-3) (у+3) - 1 / у-3) * (у+3) ² / 5 = 6-у-3 / (у-3) (у+3) * (у+3) ² / 5 =

    = 3-у / у-3 * у+3 / 5 = - у+3 / 5