Разложите на множители многочлен а^2-с^2-а-с

+2
Ответы (1)
  1. 17 мая, 20:11
    0
    А²-с²-а-с = (a²-c²) - (a+c) = (a+c) (a-c) - (a+c) = (a+c) (a-c-1)