Упрастите выражение:

1) X - (3x+5) + (2x-4) =

2) (3 а^2-4b+5) + (2b-a^2-1) =

+2
Ответы (2)
  1. 17 марта, 22:42
    0
    1) X - (3x+5) + (2x-4) = x-3x-5+2x-4=-9

    2) (3 а²-4b+5) + (2b-a²-1) = 3 а²-4b+5+2b-a²-1=2a²-2b+4
  2. 17 марта, 23:21
    0
    1) х - (3x+5) + (2x-4) = х-3 х-5+2 х-4=0-9=-9.

    2) (3 а ²-4b+5) + (2b-a²-1) = 3a²-4b+5+2b-a²-1=2a²-2b+4.