Разложите на множители многочлен:

x^2+x+xy^2+y

8a^2-2ab-4ac+bc

6x^5+4x^2 y^2-9x^3 y - 6y^3

+5
Ответы (1)
  1. 6 декабря, 16:53
    0
    X²+x+xy²+y = (x+y) (1+x)

    8a²-2ab-4ac+bc = (2a-c) (a-b)

    6x^5+4x²y²-9x³y-6y³ = (2x²-3y) (3x³+2y²)