Разложите на множители многочлен 36b^2-4ax-a^2-4x^2

+1
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 18:56
    0
    36b² - 4ax - a² - 4x² = 36b² - (a² + 4ax + 4x²) = 36b² - (a + 2x) ² = (6b - a - 2x) (6b + a + 2x)