Докажите тождество

(a+b) в 2 степени - 2ab+a в 2 степени-b в 2 степени=a*2a

+5
Ответы (1)
  1. 7 июня, 06:48
    0
    (а+b) ² - 2ab + a² - b² = a*2a

    a²+2ab + b²-2ab + a² - b² = 2a²

    (a²+a²) + (2ab-2ab) + (b²-b²) = 2a²

    2a² ≡ 2a²