Разложите на множители:

1) ax+bx-3ay-3by

2) (a^2+25) ^2-100a^2

+2
Ответы (2)
  1. 21 сентября, 20:38
    0
    1) ax+bx-3ay-3by

    (a+b) x-3y (a+b) = (x-3y) (a+b)

    2) (a^2+25) ^2-100a^2

    (a ²+25-10a) (a²+25+10a) = (a-5) ² (a+5) ²
  2. 21 сентября, 23:53
    0
    ax+bx-3ay-3by=х (а+в) - 3 у (а+в) = (а+в) (х-3 у)

    (a²+25) ²-100a² = (а²+25-10 а) (а²+25+10 а) = (а-5) ² (а+5) ²