Разложите на множители: 5 (a-b) + a^{2} (a-b) - 3 (b-a)

+5
Ответы (1)
  1. 2 марта, 21:33
    0
    5 (a-b) + a² (a-b) - 3 (b-a) = 5 (a-b) + a² (a-b) + 3 (a-b) = 8 (a-b) + a² (a-b) = (a-b) (8+a²)