1) √2/2sin90+cos45

2) √3tg60-sin30

3) √2cos45-sin60

+5
Ответы (1)
  1. 16 мая, 16:56
    0
    1) sin90=1, cos45=√2/2⇒√2/2+√2/2=√2

    2) tg60=√3, sin30=1/2⇒3-1/2=5/2

    3) cos45=√2/2, sin60=√3/2⇒1-√3/2 = (2-√3) / 2