Разложи на множители: s^3-s^2x-sx^2+x^3

+3
Ответы (1)
  1. 22 мая, 15:30
    0
    S³-s²x-sx²+x³=s³+x³-sx (s+x) = (s+x) (s²-sx+x²) = (s+x) (s²-sx+x²-sx) =

    = (s+x) (s²-2sx+x²) = (s+x) (s-x) ².