Разложите на множители 5a-ab-5+b, 8xy-4y+2x^2-x

+2
Ответы (1)
  1. 3 августа, 00:08
    +2
    5 а - ab - 5 + b = a (5-b) - 1 (5-b) = (a-1) (5-b)

    8xy - 4y + 2x² - x = 4y (2x-1) + x (2x-1) = (4y+x) (2x-1)