Помогите, прошу!

Решить

36,12:12

Упростить

Если

y=14 и y=

+3
Ответы (1)
  1. 23 октября, 19:11
    0
    1) 36,12:12 = 3,01

    /2) 1 ц 1/3 * 1 ц 1/2=4/3*3/2=2

    Упростить

    3/7 у + 2/3 у + у - 2/3 у = 1 ц 3/7 у

    Если

    y=14, 1 ц 3/7 * 14 = 10/7*14/1=20

    y=7/10, 1 ц 3/7 * 7/10=1