Разложите на множители:

1) m^2-n^3

2) c^3+8

3) 27a^3-b^3

4) 125+a^3b3

5) x^6-y^9

6) 1000a^12b^3+0,001c^9d^15

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 22:15
    0
    2) c^3+2^3 = (c+2) (c^2-2c+4)

    3) (3a) ^3-b^3 = (3a-b) (9a^2+3ab+b^2)

    4) 5^3 + (ab) ^3 = (5+ab) (25-5ab+a^2b^2)

    5) (x^2) ^3 - (y^3) ^3 = (x^2-y^3) (x^4+x^2y^3+y^6)

    6) 10^3 (a^4) ^3b^3 + (1/10) ^3 (c^3) ^3 (d^5) ^3 = (10a^4b) ^3 + (c^3d^5/10) ^3=