Разлоите на множетели вырожение x^3+3x^2-x-3

+3
Ответы (2)
  1. 6 января, 04:00
    0
    X^2 (x + 3) - 1 (x + 3) = (x + 3) (x^2 - 1) = (x + 3) (x - 1) (x + 1)
  2. 6 января, 04:20
    0
    X^3+3x^2-x-3 = (x-1) (x+1) (x+3)