Разложите на множители: (t+9) ³-0,027

+5
Ответы (1)
  1. 23 июля, 09:28
    0
    (t+9) ³-0.027 = (t+9) ³ - (0.3) ³ = (t+9-0.3) ((t+9) ^2+0.3 (t+9) + 0.09) =

    (t+8.7) (t^2+18t+81+0.3t+2.7+0.09) = (t+8.7) (t^2+18.3t+83.79)