Разложите на множители 4-a^6

+2
Ответы (2)
  1. 22 февраля, 13:47
    0
    = 2^2 - (a^3) ^2 = (2 - a^3) (2 + a^3) =

    = - (a^3 - 2) (a^3 + 2)
  2. 22 февраля, 14:03
    0
    4-а⁶ = (2-а³) (2+а³) ...