Разложите на множители: 36m^2n^3 - 49m^4n

+3
Ответы (1)
  1. 23 января, 09:52
    0
    1) n*m^2 (36m^2n^2-49m^2) = m^2n (6mn-7m) (6mn+7m)

    2) - 2 (x^2+10x+25) = - 2 (x+5) ^2

    [ (2x-7) * 3 - (x+1) * 2]=18

    6x-21-2x-2=18

    4x=18+2+21

    4x=41

    x=10.25.