X^2+7x=0

Как сделать?

+5
Ответы (2)
  1. 17 марта, 18:45
    0
    Х²+7 х=0

    х (х+7) = 0

    х=0;

    х+7=0

    х=-7
  2. 17 марта, 20:00
    0
    Выносим x за скобки.

    x (x + 7) = 0

    x = 0

    x = - 7