Разложите на множители 1+a-a^2-a^3

+1
Ответы (1)
  1. 16 марта, 03:23
    0
    (1+а) - (а^2+а^3) = (1+а) - а^2 (1+а) = (1+а) (1-а^2) = (1+а) (1-а) (1+а) = (1+а) ^2 (1-а)