система x/4+y/4=2 x/6+y/3=2

+1
Ответы (1)
  1. 13 марта, 09:28
    0
    x/4+y/4=2 Х+Y=8 y=4 y=4

    x/6+y/3=2 X+2y=12 x=8-y x=4