Разложите на множители (а+4) ^3-27;

(а-9) ^3+64

+1
Ответы (1)
  1. 12 октября, 12:26
    0
    (а+4) ³-27 = (a+4) ³-3³ = (a+4-3) · ((a+4) ²+3 (a+4) + 9) = (a+1) (a²+11a+25) ;

    (а-9) ³+64 = (a-9) ³+4³ = (a-9+4) · ((a-9) ²-4 (a-9) + 4²) = (a-5) (a²-22a+133)