Найдите значения тригонометрических функций угла в 60°.

+1
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 04:26
    0
    Sin 60° = (√3) / 2

    cos 60°=sin30° = 0,5

    tg 60° = √3

    cotg 60° = (√3) / 3

    V rovnostranném trojúhelníku sestrojíme výšku na jednu stranu. Dostaneme dva pravoúhlé trojúhelníky o stranách a, a/2, a√3/2.

    sin60°=a√3/2 : a=√3/2

    cos60° (a/2) : a=1/2=0,5

    tg 60° = (a√3/2) / (a/2) = √3

    cotg 60° = (a/2) / (a√3/2) = 1/√3 = (√3) / 3