Решите уравнение

: 8 у - (3 у+5) = 3 (2 у-1)

+2
Ответы (1)
  1. 7 декабря, 16:57
    0
    8 у - (3 у+5) = 3 (2 у-1)

    8 у-3 у-5=6 у-3

    8 у-3 у-6 у=-3+5

    -у=2

    у=-2