P²-x²+6x-9

Разложите на множители

+1
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 01:14
    0
    -х^2+6 х-9=0 (*-1)

    х^2-6 х+9=0

    х1+х2=6

    х1*х2=9

    х1=3 и х2=3

    Множители: (х-3) (х-3)