Разложите на множители трехчлен : y²-7y+12

+2
Ответы (1)
  1. 25 июня, 10:31
    -1
    y²-7y+12=0

    D=49-48=1

    y = (7+1) / 2=4

    y = (7-1) / 2=3

    y²-7y+12 = (y-4) (y-3)