Разложите на множители выражение х^6 - х^2 * у^4

+3
Ответы (1)
  1. 25 января, 20:31
    0
    Х^6 - х^2 * у^4 = х^6 - х^2 у^4 = х^2 * (х^4 - у^4) = х^2 * (х^2 - у^2) (х^2 + у^2) = х^2 * (х - у) * (х+у) * (х^2 + у^2).