Преобразуйте в многочлен стандартного вида

А) (6 а+b) (b-6b)

B) (x-8) в квадрате - 4x (x-4)

+4
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 04:50
    0
    А) (6 а+в) - 5 в=-30 ав-5 в^2

    В) (х^2-16 х+64) (-4 х^2+16 х) = - 4 х^4+16 х^3+64 х^3-256 х^2-256 х^2+1024 х=-4 х^4+80 х^3-512 х^2+1024 х